Pakovanje pirinča može sadržavati sitne nečistoće, koje bi trebalo ukloniti pre kuvanja. Naše su mame i bake zato pažljivo prebirale pirinač pre kuvanja, ali i prale zrna. 

Pogledajte i Ne bacajte vodu u kojoj ste kuvali pirinač

Zagovornici pranja pirinča pre kuvanja čine to jer žele ukloniti nečistoće s površine, ali i zato što ne žele da im jelo bude gumasto i lepljivo. S druge strane oni koji ne peru pirinač prije kuvanja, tvrde da voda ne uklanja samo nečistoće, već i ukus riže.

Ne perite pirinač

Kulinarski znalci tvrde da se pirinač ne sme prati kada planirate da kuvate rižoto, jer ćete isprati škrob koja daje kremastu strukturu jelu. 

Pogledajte i Ovako se priprema najukusniji pirinač

Perite pirinač

Pirinač je preporučljivo oprati kada ga kupujete u rinfuzi, ili primetite da je pirinač izrazito beo. U proizvodnji se zrna nekad mešaju s mlevenim pirinčanim brašnom, glukozom ili sličnim dodacima kako bi proizvod bio što belji. 

Imajte na umu da je dovoljno pirinač oprati jednom ili dvaput pre kuvanja. Voda u kojoj se kuvao pirinač nikada neće biti skroz čista.

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa i Šta da kuvam danas?

*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu >>>>>>>>>>>> https://www.instagram.com/stvar_ukusa/

Izvor: punkufer