Zbog čega treba da zagrejete limun pre ceđenja?
Rerna nije baš uređaj koji povezujemo sa pravljenjem limunade, ali je vreme da uradimo. Jedan dodatni korak daće ovom klasičnom piću neodoljivi obrt.
Umesto slatkastih gutljaja na koje ste navikli u klasičnoj verziji, vreme u rerni kroti kiseli ukus limuna i izvlači svoje prirodne šećere, ostavljajući vas sa verzijom koja trenutno poboljšava i obogaćuje ukus limunade. Nakon zagrevanja ostavite da limun odstoji malo.
Pogledajte i 5 zdravstvenih problema koje može rešiti limunada
Jednostavan način da pečena limunada postane vaša realnost
Pre nego što iscedite limun uključite rernu na 200 stepeni. Prepolovite limun po sredini i stavite polovine na pleh okrenute odsečenom stranom na dole. Stavite u rernu i pecite oko 20 do 30 minuta, u zavisnosti od veličine vaših limuna, dok oni ne porumene i lagano se ugljenišu oko ivica. Nakon vađenja limuna iz rerne, neka se potpuno ohlade pre ceđenja.
Nakon pečenja, pratite svoj omiljeni recept za limunadu kao i obično. Pečenje limuna izvlači njihovu prirodnu slast i uklanja njihovu kiselost, pa u zavisnosti od ukusa koji želite, možda ćete morati da koristite malo šećera ili sirup za zaslađivanje.
*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa
Čorba od karfiola sa kiselom pavlakom
Korpice sa belim mesom i paprikama
Hladno svinjsko pečenje za svečani ručak
Brend Bakina Tajna predstavio nove proizvode: Mediteranski umaci u susret hladnim danima
Slagana slavska salata sa paradajzom i kačkavaljem