Radi se o vrlo jednostavnim trikovima. Sve što treba uraditi, recimo, s peršunom, je staviti ga u čašu s vodom, kao što bi stavili cveće u vazu.
Sveže začinsko bilje mekane strukture, poput peršuna, uvek čuvajte u frižideru u čaši u koju ste stavili vode u visini 2.5cm. Na taj način će trajati duže, jer neće tako brzo uvenuti.
Na isti način neki čuvaju i mladi luk - stave vode tek toliko da su ostaci korena pod vodom.
Drvenasto začinsko bilje poput ruzmarina ili timijana čuvaju se na drugačiji način. Njih treba zamotati u navlažen list papirnog kuhinskog ubrusa, staviti tako u kesu i zatvoriti.
Pročitajte i ovde kako da zelenu salatu održite svežom
Kako spasiti višak svežeg začinskog bilja?
U slučaju da imate previše svežih začina i znate da će vam propasti, jednostavno ga stavite u duboko zamrzavanje, i to na sledeći način. Usitnite ga, stavite u posudicu za pravljenje kockica leda i na to ulijte vodu. Kada vam određeni začin zatreba, izvadite kockicu i ubacite u lonac.
Višak začina možete sačuvati i na način da ga iseckate, stavite u teglu i prelijete maslinovim ili nekim drugim uljem. Kasnije po potrebi stavljajte u jela.
I trik za čuvanje zelene salate
Najbolji način je čuvati salatu u hermetički zatvorenoj posudi. Trajaće dva puta duže. Listovi se neće tako brzo smežurati i biće fino hrskava.
*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Šta da kuvam danas?
*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu >>>>>>>>>>>> https://www.instagram.com/stvar_ukusa/
Izvor: 24sata.hr
Čorba od karfiola sa kiselom pavlakom
Korpice sa belim mesom i paprikama
Hladno svinjsko pečenje za svečani ručak
Brend Bakina Tajna predstavio nove proizvode: Mediteranski umaci u susret hladnim danima
Slagana slavska salata sa paradajzom i kačkavaljem