Svaki put kada sednete za sto u restoranu vi ste samo još jedna od nekoliko stotina ili hiljada osoba koja je ručala na tom istom mestu. Posuđe je naravno vrlo čisto, ali ostale stvari s kojima ste u dodiru su vrlo retko tako pažljivo oprane. Evo o kojim stvarima i predmetima je reč.
Led
Istraživanje američkih restorana brze hrane pokazalo je kako većina leda iz aparata (oko 70%) sadrži više bakterija nego voda u WC šolji.
Pogledajte i Šta se krije u kockici leda
Kvake
Kvake na unutrašnjim vratima čiste se redovno, ali budući da ih veliki broj ljudi koristi do kraja dana obično su opet prljave i pune bakterija. O kvakama na ulaznim vratima možda nema potrebne dodatno govoriti…
Posudice za so i biber
Predmeti koji se stalno nalaze na stolovima, kao što su posudice za so i biber, čačkalice, bočice s uljem i sirćetomi slično, tokom dana na sebi skupe popriličan broj bakterija. Da li ste primetili kako su ponekad i lepljive?
Pogledajte i Ovo nikako ne smete raditi u restoranima u inostranstvu!
Kriške limuna
Limuni koji plutaju u vašim čašama s pićem najverovatnije nisu oprani pre nego što su isečeni na kriške. Takođe, pre nego što ih je konobar ubacio u vašu čašu (rukom!) velika je šansa i da su stajali iseckani veći deo dana.
Meni
Čišćenju menija se retko pridaje velika pozornost, pogotovo ako su izrađeni od papira. Uz spisak hrane i pića, na jednom se meniju u proseku nalazi i oko 185.000 bakterija.
Hvataljke za hleb i salatu
Retko se zamenjuju tokom radnog dana, a diraju ih doslovno svi koji se približe hlebu ili baru sa salatama. Prljave su otprilike koliko i ručica za puštanje vode u WC-u.
Stolovi
Stolovi su uvek prebrisani između mušterija, ali krpe koje se u tom slučaju koriste uglavnom su stare i samo šire prljavštinu. Ako vam komad hrane ikada dotakne sto, zaboravite na njega.
Pogledajte i Ovo su najprljaviji predmeti koje koristimo u kuhinji!
WC šolja
Iako se WC šolje obično redovno čiste, iz očiglednih razloga i dalje nisu nešto što ćete poželeti da dirate rukama. Jedno je istraživanje pokazalo kako u WC šolji živi oko 3,2 miliona bakterija.
Podovi u toaletu
Otkriveno je kako podovi u toaletima sadrže oko 2 miliona bakterija po kvadatnom centimetru!
*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa i Šta da kuvam danas?
*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu >>>>>>>>>>>> https://www.instagram.com/stvar_ukusa/
Čorba od karfiola sa kiselom pavlakom
Korpice sa belim mesom i paprikama
Hladno svinjsko pečenje za svečani ručak
Brend Bakina Tajna predstavio nove proizvode: Mediteranski umaci u susret hladnim danima
Slagana slavska salata sa paradajzom i kačkavaljem