Iako svi mislimo kako je idealno vreme za večeru između 18 i 19 časova, izgleda da smo ceo život živeli u zabludi. Postavlja se pitanje- kada onda treba da večeramo?

Nova studija pokazuje da značajno ranija večera ili čak i preskakanje opšte "kasnog" obroka, može povećati količinu sagorevanja masti preko noći. Osim toga, ova praksa može pomoći da obuzdate glad i da se aktivno borite protiv navike prejedanja. New York Magazine i Science of Us istaknuli su ove nalaze i ispitivanja koja se odnose na naš raspored obroka. 

Istraživači iz Louisiana State University-ja, odnosno istraživačkog centra Pennington Biomedical, objavili su prvo ljudsko testiranje na 11 osoba s viškom kilograma koje je uključivalo "ranije i vremenski ograničeno obedovanje". Tokom četiri dana, učesnici studije (muškarci i žene) jeli su od 8 do 14 sati. Naredna četiri dana, jeli su onako kako većina nas to obično čini, od 8 do 20 sati, konzumirajući istu količinu hrane, odnosno isti broj kalorija.

PROČITAJTE JOŠ: Un dijeta

Studija je pokazala da je daleko više masnoća sagoreno i da je apetit bio u opadanju kada je pojedincima bila ograničena konzumacija hrane između 8 i 14 sati, nakon čega je sledilo 18-satno "gladovanje". Ovi rezultati daju bolji uvid u to kako naši obroci mogu uticati na naš metabolizam, ali potreban je veći broj istraživanja kako bismo bili sigurni da je ovo delotvorna strategija u upravljanju težinom.

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaci i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa  

*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu >>>>>>>>>>>> https://www.instagram.com/stvar_ukusa/

Izvor: Wall