1. Pijte mnogo vode
S dolaskom hladnijeg vremena lako je zaboraviti na redovno hidriranje tela, odnosno ispijanje odgovarajućih količina obične vode.
"Dehidracija izaziva nakupljanje vode u telu, a pogotovo na predelu trbuha", upozoravaju stručnjaci. Smanjite dehidriranost i nastanak šlaufa tako što ćete svakog dana popiti barem 1,5 litara negazirane vode.
Pogledajte i Sasi dijeta za ravan stomak i tanje butine
2. Pažljivo žvačite hranu
Svaki zalogaj hrane prožvačite barem 10 puta pre gutanja. Telo mora raditi prekovremeno da bi razgradilo hranu iz želuca i creva, što može dovesti do nadutosti i gasova. Brzo konzumiranje hrane dovodi i do gutanja velike količine vazduha koji dodatno proširuju predeo stomaka.
3. Potražite pomoć probiotika
Probiotici su dobre bakterije koje probavnom sistemu olakšavaju proces razgradnje hrane i sprečavaju nadutost. Za optimalne rezultate preporučljivo je svakodnevno uzimanje ovih bakteriju u vidu jogurta ili kroz suplemente prehrani.
4. Odviknite se od žvakaće gume
Žvakanje gume za žvakanje propraćeno je gutanjem velikih količina vazduha, koji se nakupljuju u našem organizmu, i izazivaju nadutost. Istraživači sa američkog gastroenterološkog instituta tvrde da je žvakača guma kriva za dobar deo problema s nadutošću. Ako želite da osvežite svoj dah radije posegnite za bombonima od mentola.
Pogledajte i Ravan stomak za 7 dana: Uzimajte samo dve šolje ovog napitka na dan
5. Uzmite vitaminske dodatke
U svoju dnevnu rutinu uključite suplemente ishrani u vidu B kompleksa, i vitamina D u kombinaciji s kalcijumom. Višak hormona estrogena u telu tera ga da zadržava masne jastučiće na predelu struka, a oba suplementa dokazano smanjuju prisutnost ovog ženskog hormona.
6. Osigurajte redovnu stolicu
Preopterećenost i brza svakodnevica najčešći su krivci neredovite stolice. Dr. Reichman tvrdi da mnoge osobe moraju odvojiti tačno vrijeme u danu za ovu telesnu funkciju, jer u protivnom potisnu potrebu pod 'izgovorom' važnijih obaveza. Onog trena kad istrenirate mozak da nauči da odbaci te signale, svoje telo svesno vodite na put prema zatvoru i redovnoj nadutosti.
7. Opustite se
Kada ste pod stresom, telo nagonski pojačava proizvodnju hormona koritzola koji negativno utiče na probavni sistem, te izaziva zatvor. Povrh svega, hormon stresa zadužen je i za gomilanje masnih jastučića na predelu trbuha. Umesto živciranja odaberite neku opuštajuću aktivnost s kojom ćete se pozabaviti svakog dana u trajanju od barem 20 minuta.
*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa
*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu >>>>>>>>>>>> https://www.instagram.com/stvar_ukusa/
Izvor: Zadovoljna
Lagana Rafaelo torta
Pečeno pile sa kestenjem
Kako da napravite karamel kocke
Zapečena pasta sa tunjevinom i paradajzom
Dečji svet je veći od ekrana: Priznanje za kampanju sa svrhom