Čak i kuvari i kuvarice sa najdužim stažom u kuhinji mogu verovati u učestale kulinarske mitove.

Pogledajte koji su najzastupljeniji kulinaski mitovi.

Slana voda brže provri

Dodavanje soli vodi može biti dobro ako želite da začinite jelo, ali ne i ako mislite da će tako pre da provri. Naime, so podiže temperaturu ključanja vode, što znači da će kasnije da počne da vri, tvrde naučnici.

Alkohol ispari tokom kuvanja

Deo alkohola zaista ispari tokom kuvanja, ali za kratku prirpemu jela, poput sosova, alkohol neće ispariti u potpunosti.

Pogledajte i 10 trikova za savršene kolače

Prženjem se čuva sočnost mesa

Verovatno ste čuli da se pripremom mesa na visokoj temperaturi stvara barijera koja ne dozvoljava da sokovi iz mesa iscurte. Ovo nije tačno, pripremom na većoj temperaturi meso postalje suvlje, a ne sočniije.

Hranu treba pržiti u vrelom ulju

Ova tvrdnja je delimično istinita, ali ne treba uvek pržiti hranu u vrelom ulju. U stvari, pomfrit koji se priprema tako što se krompir stavi u hladnije ulje koje se potom zagreva, upija manje masnoća tokom prženja.

Pogledajte i Jednostavni trikovi za sočno pečeno pile

Pastu treba kuvati u mnogo vode

Postoji uverenje da testeninu treba kuvati u velikoj šerpi punoj vode kako se ne bi zalepila. Međutim, to nije tačno. Pastu možete skuvati i u manjoj posudi s dovoljno vode da se prekrije testenina.

Nije važna vrsta soli koju koristimo

Ako recept zahteva određenu vrstu soli, koristite baš nju. Naime, soli nisu iste teksture, ali ni ukusa.

Sveže povrće je hranljivije

Ovo je još jedna tvrdnja koja nije istinita. Postoji mnogo vitamina i minerala koji se lakše apsorbuju ako je povrće skuvano.

Meso iz gulaša i variva je uvek sočno

Ovo važi samo ukoiko je jelo pripremano na niskoj temperaturi. Ako se kuva na visokoj temperaturi, meso će izgubiti sočnost bez obzira što je u tečnosti.

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - StvarUkusa

Izvor: thedailymeal.com