Kobasice su genijalne na sve moguće načine: kuvane, pržene, pečene… Ono što svakako želite postići s kobasicama, bilo da ih pečete, pržite ili pripremate na roštilju, je da postanu smeđe i divne spolja, a mekane i sočne iznutra. Ako je to vaš cilj, onda kada sledeći put zapalite roštilj, svakako napravite sledeće: 

Zapalite vatru i podelite je u sekcije

Na roštilj stavite mnogo ćumura. Zapalite ga i pustite da se vrh razgori te da pepeo počne da pada po stranama tako da se ostatak ćumur takođe razgori. Kada se to dogodi, podelite ćumur na dve sekcije u roštilju, neka na jednoj bude duplo više ćumura od druge. Na jednom delu sklonite ćumur u potpunosti, to će biti mesto gde ćete hladiti kobasice, a da ih ne sklanjate u potpunosti s toplote.

Pročitajte i Otkrivamo tajne najukusnijeg roštilja

Kobasice na vatru!

Rešetku premažite krpom koju ste natopili uljem i dobro je zagrejte. Kobasice stavite nad sekciju s više ćumura i okrećite ih svakih 20 do 30 sekundi, dok ne postanu smeđe i nemaju tragove od roštilja. Prebacite ih na sekciju s manje ćumura i nastavite da ih pečete dok ne postanu ravnomerno smeđe i naduvane. Kada počnete da uočavate tekuće mehuriće, sklonite ih s toplote na sekciju bez ćumura i pustite ih da tamo odstoje nekoliko minuta pre jela.

Pogledajte i 6 grešaka u pripremi svinjskih krmenadli

Saveti

Mnogi profesionalni kuvari smatraju kako bi bilo dobro da proveravate temperaturu kobasice digitalnim termometrom. Ako žarko želite biti da budete štreber koji zna temperaturu svoje kobasice, učinite ovo: pre pečenja, izaberite jednu kobasicu i u nju stavite termometar za pečenje (onaj priključen na vatrostalnu žicu i spojen s digitalnim okvirom) kroz jedan kraj kobasice do same sredine mesa. Postavite alarm da se oglasi kada kobasica dostigne željenu temperaturu (60 stepeni za goveđe kobasice, 70 stepeni za svinjske kobasice i 73 stepena za pileće kobasice).

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - Stvar ukusa

Izvor: Dobra hrana