Tokom radne nedelje neretko kupujemo gotovu hranu ili čak naračujemo putem dostave. I ako to nije slučaj dešava se da dosta kućnog budžeta upravo potrošimo na namirnice. Uz ova 4 saveta neće vam se desiti da novac nekontrolisano curi iz džepa. Ukoliko vodite računa o budžetu, možda će vas zanimati 6 korisnih saveta uz koje ćete poboljšati kućni budžet.

1. Isplanirajte na nedeljnom ili mesečnom nivou novac koji ćete odvajati samo za namirnice. Planiranje budžeta je efikasan način za uštedu. U današnje vreme postoji mnoštvo aplikacija i koje će vam pomoći da odredite idealnu potrošnju na mesečnom nivou. Kada budete odredili koliko možete da priuštite da potrošite, biće vam mnogo lakše da odredite šta tačno možete da kupite.

2. Praktikujte da plaćate u kešu. Plaćanje karticom je postalo uobičajeno, ali postoji rizik da ćete izgubiti pojam o svojoj potrošnji. Umesto toga, držite se tradicionalnog plaćanja gotovinom. Podelite svoja mesečna (ili nedeljne ako želite) primanja u različite koverte, sa odvojenom kovertom za hranu. Ponesite novac sa sobom i ostavite karticu kod kuće.

3. Planiranjeobroka i budžetiranje idu ruku pod ruku. Odvojite jedan dan u nedelji da odredite šta ćete jesti od ponedeljka do petka. Pravljenje plana obroka ne samo da vam može pomoći da uštedite mnogo novca, već će vam pomoći i da dramatično smanjite otpad koji se stvara u vašem domaćinstvu. Pročitajte i kako da isplanirate obroke za celu nedelju i uštedite vreme.

4. Držite se liste. Svake nedelje napravite listu i pridržavajte se. Napišite detaljno šta treba da kupite za svoje recepte tokom nedelje i izbacite sve sastojke koje već imate u frižideru ili ostavi. Za one koji su posebno svesni budžeta, možete dodati da uradite procenu potrošnje i da se prilagodite tome.

Pročitajte i savete za kuvanje koji su popularni na društvenim mrežama, a ne funkcionišu

BONUS VIDEO

Skidanje fleka vrelom vodom ikTok/a_mothers_tale

StvarUkusa/L.S.