Veći paradajz zahteva ljuštenje dok onim manjim nije potrebno skidati kožicu. Paradajzu sa debljom korom svakako odstranite kožu kako ona ne bi smetala u jelima u kojima ih koristite. Zagrejte vodu do vrenja, ubacite paradajz i pustite da odstoji nekoliko minuta. Izvadite ga iz vrele i ubacite ga u ledenu vodu. Na taj će način biti puno jednostavnije oljuštiti paradajz jer će koža gotovo pa sama skliznuti s nje.

Pročitajte i Kupujte zdravo: Jednostavan trik da prepoznate GMO paradajz

Kožu je dobro oljuštiti kod pripreme čorbi i soseva na bazi paradajza. Na taj ćete način sebi olakšati, a i samo usitnjavanje i blendiranje paradajza, a u čorbi ili sosu nećete pronaći neugodne i žilave ostatke.

Ako pripremate pastu, takođe biste trebalo da oljuštite paradajz. Kod pripreme pirea od paradajza, pire će ostati svilenkast bez nepotrebnih dodataka.

Pročitajte i Napravite kuvani sok od paradajza (VIDEO)

Kada pravite domaći pelat, zimnicu ili na bilo koji drugi način želite spremiti paradajz na duže vreme poželjno je da to bude paradajz bez kože. Razlog tome je jednostavan, takve pelate lakše ćete pretvoriti u soseve, a zimnicu iz tegle ravno ubaciti u salatu bez gubljenja vremena na čišćenje.

Nekoliko minuta koje ćete potrošiti na guljenje kože s paradajza može vam olakšati čitav proces pripreme jela, a vaša jela učiniti još ukusnijim. 

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici -  Stvar ukusa

Izvor: Gastro.hr