Kada odemo u nabavku hrane troškovi nam znaju munjevito porasti. Međutim postoje “trikovi” kojima to možete izbeći.
Pogledajte 7 načina pomoću kojih možete obaviti kupovinu unutar svog budžeta.
1. Kupujte na veliko
Na trenutak se može čini kako zapravo ne štedite novac, ali kupovanje na veliko zapravo je mnogo jeftinije. U mnogim prodavnicama proizvodi su skupi kada kupujete male količine, ali kupovanjem velikih pakovanja zapravo štedite novac. Kada kupujete “zalihe” pripazite da hrana nije lako kvarljiva, odnosno da ima dovoljno dug rok trajanja.
2. Napravite spisak pre odlaska u kupovinu
Ako dođete u prodavnicu s planom, manja je šansa da ćete doneti neke impulsivne odluke. Pre odlaska u prodavnicu razmislite šta vam zaista treba, napravite spisak i držite ga se! Ne samo da ćete izbeći visoke račune, nego je i manja šansa da ćete zaboraviti da kupite nešto što vam je zaista potrebno.
3. Kupujte trgovačke marke
Trgovački brendovi u pravilu su uvek jeftiniji od poznatih brendova, uglavnom zbog toga što ne ulažu novac u marketing i oglašavanje. Uglavnom se radi o proizvodima istog kvaliteta kao i kod poznatih brendova, jedina je razlika u tome što štedite svoj novac.
4. Ne kupujte namirnice koje su već nasečene
Već pripremljeno voće i povrće može se činiti kao odlična opcija – već je spremno za konzumaciju pa ne trošimo vreme na pranje, čišćenje, rezanje… Međutim ovakve opcije uvek su skuplje, stoga za nekoliko minuta pripreme možete uštedeti dosta novca.
5. Unapred planirajte svoje obroke
Ovakva strategija neće vam samo uštedeti novac, već i vreme. Kada tačno znate šao će vam biti na nedeljnom meniju možete izbeći nepotrebne troškove, pa prilikom kupovine upoređivati cene namirnica koje će vam biti potrebne.
6. Izbegavajte kupovine “sitnica” na kasi
Verovatno nam je svima poznato kako je teško odoleti paketiću bombona ili zvakaćih guma dok čekamo svoj red na kasi, međutim ove sitnice mogu nam ozbiljno povećati račun. Izbegavanje ovakvih proizvoda je ključno – u većini slučajeva oni vam i ne trebaju, a gotovo nikada ih nećete iskoristiti u pripremi obroka.
7. Nemojte kupovati vodu u flašama
Ne samo što su sve te plastične flaše loše za okolinu, konzumiranjem vode sa slavine možemo uštedeti jako puno novca. Takođe, značajno se smanjuje i težina kesa koje morate doneti iz prodavnice.
Izvor: portaloko.hr
Lagana Rafaelo torta
Pečeno pile sa kestenjem
Kako da napravite karamel kocke
Zapečena pasta sa tunjevinom i paradajzom
Dečji svet je veći od ekrana: Priznanje za kampanju sa svrhom