Kačamak se kuva veoma lako, a predstavlja omiljeno jelo uz koje su odrastale mnoge generacije.
Kada provri voda u kojoj ćemo kuvati kačamak - sipajte masnoću i so. Brašno sipajte polako i postepeno i mešajte žičanom mutilicom kako biste izbegli formiranje grudvica.
Nakon toga mešenje produžite drvenom pljosnatom kašikom i nemojte da se zaustavljate trljajte dno šerpe da kačamak ne zagori. Kada se skuva palenta ili kukuruzni griz povećava svoju zapreminu duplo i dok se kačamak skuva postoji verovatnost da ćete dodati još malo vode.
Kačamak ima izvanrednu strukturu i kada je lagano tečan kao kaša, kao i kada je potpuno čvrst i dobar za sečenje na komade. Ukoliko kuvate kačamak sa malo više vode on će je upiti i nabubreće, ali ako želite da dobijete gustu smesu, koju možete da rasporedite u pleh i da je kada se ohladi nasečete kao tortu, onda treba da stavite malo više kukuruznog brašna, palente ili kukuruznog griza i manje vode. Normalno, ako stavite manje vode, mešanje kačamaka je dosta teže i kuvanje će duže trajati.
Odgovarajući dodaci uz kačamak su mlečni proizvodi kao sir, kuvana jaja, sitan sir, kao i različito povrće i aromatični začini. Dobra kombinacija je crveni luk i slanina ili pečurke.
Kačamak ima neutralan ukus koji dozvoljava veliku slobodu u kulinarski zabavnim eksperimentima.
Izvor: Bonapeti.rs
1 SASTOJAK SE NIKAKO NE DODAJE U RUSKU SALATU, BRŽE SE KVARI: Milena je otkrila kako da ostane sveža i ukusna par dana
LAVA KOLAČ OD LIMUNA I BELE ČOKOLADE: Miks kiselog i slatkog, rastopljenog u ukusnom kolaču
VEĆINA DOMAĆICA PRAVI OVE GREŠKE PRILIKOM SPREMANJA PITE: Evo kako da vam svaki put uspe i bude savršena
SVI PRAVE ISTU GREŠKU KADA SPREMAJU KARBONARE: Evo kako da pripremite najkremastiji italijanski klasik
RUSKU SALATU SMO PRAVILI POGREŠNO: Bez nje je nezamisliva slavska trpeza, a 2 trika joj poboljšavaju ukus