Svima nam se desilo da nam izgori ručak, da presolimo supu, ali smo umeli i da prepržimo začine koji su posle toga izgubili svrhu. Ovo su mali saveti koji vam pomažu da sprečite takve stvari.

Odlična stvar je kad šefovi kuhinja odluče da podele savet koji jednako dobro spašava stvar u profesionalnoj kuhinji i u minijaturnoj kuhinji jednosobnog stana. Ovi zanimljivi saveti će vam koristiti.

Kada nešto sortirate na tiganju, nikad ga nemojte pretrpati. Bolje je da nabavite veći tiganj, jer se u protivnom vaši krompirići ili povrće ne može lepo ispržiti i dobiti zlatkastu boju i hrskavost.

Ako radite zapršku morate je kuvati dok ne počne da miriše na orašaste plodove.

Crni biber "izgori" na temperaturi višoj od 160°C, zato ga dodajte na kraju pečenja.

Naučite neke osnovne kombinacije ukusa. Dobar način je istražiti malo istoriju trgovine začinima i kako se koji pojavljivao u kuhinji.

Recimo: francuska kombinacija začina bi bila limun s peršunom koji se dobro slažu s šargarepom, lukom i celerom. Estragon (zmijina trava), provansalski začini i kadulja. Italija je poznata po boslijku, paradajzu, belom luku, maslinovom ulju, origanu, ljutim papričicama i lovoru. Meksički začini su recimo limeta, korijander, kim i crvene papričice.

Ako vam je potreban limunov ili pomorandžin sok za kuvanje, voće stavite na 30 sekundi u mikortalasnu i izvući ćete više soka.

Ako ste presolili supu, stavite oguljeni krompir u supu na 15 minuta, jer bi trebao povući so na sebe. Ako je još preslana naručite jelo dostavom :)

Ako kuvate pirinač nemojte stalno dizati poklopac i proveravati u kojem je stanju zato i dobijete kašastu smesu, a ne pirinač.

*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našim Facebook stranicama - Stvar ukusa i Šta da kuvam danas?

*Zapratite Stvar ukusa i na Instagramu 

Izvor: Jutarnji.hr